Informations

INFORMATIONS

Tat Makarnanın Yararları

Vitamin ve mineraller bakımından çok zengindir. A, B1, B2 vitaminleri içeriği fazladır. Demir, kalsiyum, fosfor, potasyum ve protein yönünden çok zengindir. Çabuk parçalandığı için hemen enerjiye dönüşür, Enerjiyi sabit tutar

Makarna kilo aldırır mı?

Ülkemizde makarnanın kilo aldırdığına dair yanlış bir inanış vardır. Halbuki makarna şişmanlatmaz. Eğer öyle olsaydı şişmanlık İtalya'nın halk sağlığı sorunu haline gelirdi. Makarna, protein, A, B1 ve B2 vitamini ile demir, kalsiyum, çinko, potasyum ve fosfor gibi mineraller içermektedir. Dolayısıyla makarna besleyici değeri son derece yüksek bir besindir.

Makarnayı pişirdikten sonra soğuk suyla durulamalı mıyım?

Sadece makarnayı soğuk olarak veya sosla birlikte hemen servis edeceğiniz zaman suyla durulayabilirsiniz. Bu durumlarda makarnanın soğuk suyla durulanması pişme işlemini bitirir ve diri kalmasını sağlar.

Makarnaları nasıl saklamalıyım?

Makarna paketlerini, pişirmeden bir yıl kadar muhafaza edebilirsiniz. Serin ve kuru bir yerde makarna paketlerini saklayınız. İlk aldığınız makarnayı, ilk olarak pişiriniz ve yeni bir paket açmadan bir önce açtığınız paketi mutlaka bitiriniz. Pişirilmiş makarnalarınızı, hava almayan bir kabın içinde 3 ile 5 gün arasında saklayabilirsiniz.

Makarnanın haşlama suyuna yarım çay bardağı süt koyup lezzetini artırabilirsiniz.

Buna dikkat etmenizde fayda var.

Özene bezene hazırladığınız makarna sosunu ısıtırken zorlanabilirsiniz. Mesela tencerenin dibi tutabilir ya da alt tarafı ısınıp üst kısmı soğuk kalabilir. Oysaki makarna kabını kaynar su dolu tencerenin içine koyup bir süre ocakta bekletirseniz, bu sorundan kurtulmuş olursunuz.

Tüm makarnalarda yumurta var mıdır?

Hayır. Aksi belirtilmedikçe genelde makarnalar yumurta içermez. Kullandığınız makarna paketinin içindekiler bölümüne emin olmak için bakınız.

Makarnaya Karşı Alerjim Olabilir mi?

Bazı kişilerin gluten içeren gıda maddelerine karşı alerjisi vardır (çölyak - fenilketonuri vb hastalığı). Bu kişilerin buğday ürünlerinden hiçbirini (ekmek, kek, vb.) tüketmemesi gerekmektedir. Bazı firmalar mısır unundan Gluten içermeyen makarnalar üretmektedir.

Makarnanın Rengi Neye Bağlıdır?

Makarnanın rengi, buğdayın ve dolayısıyla irmiğin doğal olarak içerdiği renk pigmentlerine (renkleri sarı ile kırmızı arasında değişebilir) bağlıdır. Bu durum yumurtanın sarısının açıklığına/koyuluğuna benzetilebilir. Makarna üretiminde hiçbir şekilde gıda boyası kullanılmamaktadır.

Makarnanın pişerken veya piştikten sonra birbirine yapışmasını nasıl önlerim?

Çok su kullanarak ve aşırı pişirmeden makarnanızı hazırlayın. Makarna paketinin üstünde size verilen pişirme sürelerine sadık kalın.

TAT MAKARNA UN İÇERMEZ.

Suyla irmik buluştu, makarna oluştu. Çoğu insan makarnanın un ile yapıldığını zanneder ama kesinlikle makarna un ile yapılmaz. Makarna irmikten elde edilir. Hammadesi %100 durum buğdayıdır, ekmeklik buğday değil. Buğdaydan irmik, irmikten makarna, makarnadan sofralarınıza TAT vermeye...

TAT Makarna

Tuz ve kolesterol içermez.

TAT Makarna

Şişmanlatmaz çünkü pişirilmiş makarnanın kalorisi ekmekten yarı yarıya düşüktür, pişirilmiş makarna daha uzun sürede sindirilir, tok ve dinç tutar.

TAT Makarna

İştahı azaltır. Enerjinizi sabit tutar.

TAT Makarna

Şeker hastalığına yakalanma riskini azaltır.

TAT Makarna

Kalp - damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

TAT Makarna

Pratiktir 10 dakikada hazırlanabilir.

TAT Makarna

Ekmekten bile fiyatıyla ekonomiktir.

TAT MAKARNA

1978 yılında kurulmuştur. Yılların tecrübesiyle TAT'lı sofralara, sağlıklı nesillere...

TAT MAKARNA

Yaklaşık 80 Ülkeye ihracat yapmaktadır.